Kierowanie ogrzewaniem w systemie inteligentnego domu, jakim jest system SNG firmy , ma zagwarantować pełen komfort odczuwalnej temperatury, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów wydawanych na energię. System SNG kieruje temperaturą w całym domu. Umożliwia tworzenie stref grzewczych, ma ustawienia czasowe funkcji w rozmaitych trybach, a całym systemem możesz kierować zdalnie.

Strefy grzewcze
System SNG umożliwia skonfigurowanie różnych poziomów temperatury w każdym pokoju niezależnie, tzn. iż w każdym pomieszczeniu możemy mieć inną temperatura. Przykładowo, w kuchni jesteśmy w stanie ustawić temperaturę dwadzieścia stopni, zaś w pokoju dziecięcym dwadzieścia dwa stopnie. Pożądaną temperaturę możemy zdefiniować za sprawą panelu Touch:me 5,7” lub przez program na iPada.

Tryby temperatury
Tryby temperatury to funkcje ustawiające temperaturę w pomieszczeniach na ustalonych parametrach w zależności od upodobań mieszkańców.

System SNG ma 4 tryby temperaturowe:
1. Tryb comfort – jest to ulubiona temperatura mieszkańców, kiedy przebywają w domu (przykładowo 21 stopni),
2. Tryb stand by – w użyciu, gdy nie ma nikogo w domu. Ma zmniejszyć temperaturę o parę stopni, np. do 17 stopni, aby uzyskiwać oszczędności.
3. Tryb night – uruchamiany na czas odpoczynku nocnego. Kiedy udajemy się drzemać, system SNG ustawia temperaturę na najbardziej komfortową do snu, np. 19 stopni.
4. Tryb party – dowolnie definiowany, według upodobań użytkownika.

Każdy z tychże trybów można zaprogramować, aby uruchamiał się za pomocą przycisku – wyłącznik światła. Przy wychodzeniu z domu, kiedy naciśniesz jeden przycisk gaśnie światło w całym domu, załącza się alarm oraz uruchamia tryb nagrzewania stand by.

Natomiast po powrocie do domu, uruchamiamy scenę wejście – zapala się światło w holu i automatycznie zostaje załączony tryb comfort.

Dopasowanie ogrzewania do rytmu dnia

System SNG umożliwia wykorzystanie funkcji czasowych do sterowania ogrzewaniem. Przykładowo, w czasie pracy, w godzinach 8:00-18:00 uruchomiony jest tryb stand by, po powrocie do domu w godzinach 18:00-22:00 tryb comfort, zaś w godzinach nocnych tryb night.

Funkcje czasowe można podzielić np. na tydzień roboczy i weekend, gdy mamy inne potrzeby w zakresie temperatury.

Zastosowanie czujników alarmowych

System SNG łączy się z systemem alarmowym firmy . Dzięki temu, można wykorzystać czujniki alarmowe okienne oraz drzwiowe (kontaktrony) do sterowania ogrzewaniem. System reaguje na otwieranie okien i drzwi balkonowych. Przy otwarciu okien czy też drzwi balkonowych ogrzewanie zostaje wyłączone. Przy zamknięciu drzwi i okien uruchomione na nowo. Można to ustawić niezależnie na rzecz każdego z pomieszczeń.

Czasowe sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Funkcje czasowe, o których pisaliśmy w poprzednim niusie, można dobrze spożytkować do kierowania ogrzewaniem podłogowym w łazienkach. Na przykład, system włącza ogrzewanie o godzinie 6:30, kiedy domownicy się budzą i biorą prysznic. System wyłącza grzanie o 8:00, gdy już nie jest potrzebne. Analogicznie jesteśmy wstanie zrobić wieczorem.

Można ustawić system na tak zwany efekt ciepłej podłogi, kiedy posadzka nie pełni funkcji grzewczej, jeno ma być przyjemna w dotyku.

Alarmy temperaturowe

System SNG ma funkcjonalność alarmów temperaturowych. Wykorzystuje się je w sytuacji, kiedy na przykład: temperatura spadnie poniżej 15 stopni, system poda informację o problemie w systemie grzewczym.

Alarmy temperaturowe jak i również tryby można z powodzeniem wykorzystać w domkach letniskowych. System będzie pilnował, aby temperatura nie spadła poniżej 10 stopni.

Informacje dotyczące temperatury (poziom w indywidualnych pomieszczeniach, działanie systemu, alarmy i tym podobne) są gromadzone w systemie i można je wyświetlać na wykresach.

Kooperacja z pompami ciepła

System SNG jest systemem otwartym. Wolno go zintegrować z pompami ciepła marki Nibe – szwedzkiej spółki, która jest liderem w produkcji i sprzedaży pomp ciepła. Umożliwia to zastosowanie rozwiązań proekologicznych, które pozwalają na ogrzanie domu przy niesłychanie niskich kosztach użytkowania.