Każdy z nas marzy o domu, w którym można odpocząć po trudach codziennego dnia, i do którego chętnie się wraca. Dlatego tak wiele wysiłku wkładamy w jego urządzanie i stworzenie najlepszego klimatu dla nas i naszej rodziny. Obecnie nie słabnącą popularnością cieszą się meble skandynawskie, które tworzą nowoczesny i przytulny styl. Swój sukces zawdzięczają udanemu nawiązaniu do motywów natury i minimalizmowi, który daje efekt przestronności i ciepła. Dlatego jeśli szukasz nowej inspiracji dla swojego domu, warto zapoznać się z propozycjami stylu skandynawskiego.

Podstawowe cechy mebli skandynawskich

Podstawowymi cechami mebli skandynawskich są naturalne materiały i jasne, stonowane barwy. Mogłoby się wydawać, że jasne wnętrza są zimne i nieprzyjazne, jednak nic bardziej mylnego. Styl skandynawski powstał w odpowiedzi na zimny klimat północy i potrzebę ciepła i przytulności. Jest to możliwe dzięki ciepłemu klimatowi naturalnych mebli i odpowiednich dodatków, takich jak koce, poduszki czy dywany.

W przypadku mebli w białym kolorze można zdecydować się na różne warianty. Mogą mieć one połysk, być matowe lub posiadać charakterystyczne przetarcia, spod których wyłania się naturalnej barwy drewno. Taką technikę stosuje się także w dodatkach, na przykład w ramkach do zdjęć czy w obramowaniu obrazów. Jest to doskonałe rozwiązanie dla miłośników starych wnętrz z nutą nostalgii i romantyzmu. Mile widziane są także meble rattanowe, zwłaszcza jako zestaw wypoczynkowy w salonie. Ważne, aby skomponowane ze sobą meble były naturalne i stanowiły harmonię i porządek, ponieważ tych cech nie może zabraknąć w stylu skandynawskim.

Meble skandynawskie w nowoczesnej łazience

Dobry styl mebli to nie tylko niebanalny design, ale też funkcjonalność. Dlatego meble skandynawskie doskonale odnajdują się w każdym pomieszczeniu. Interesującą propozycją jest więc łazienka w stylu skandynawskim, ponieważ wrażenie czystości i przestrzeni jest w tym pomieszczeniu szczególnie pożądane. Propozycjami mebli skandynawskich do łazienki, będą więc, podobnie jak do wszystkich innych pomieszczeń, meble białe i drewniane. Motyw drewna zawsze daje wrażenie ciepła, a połączenie go z jasnymi barwami optycznie powiększy łazienkę. Dlatego mile widziane są drewniane, wodoodporne panele podłogowe, lub imitująca drewno terakota. Podobnie w przypadku ścian. Jasne płytki w delikatnych wzorach można łączyć z płytkami gładkimi lub imitującymi drewno. Nie może zabraknąć odpowiednich szafek i luster, mile widziane są także rattanowe kosze na bieliznę i ozdobne kuferki na kosmetyki z tego tworzywa. Bardzo ważne jest również odpowiednie oświetlenie łazienki. Oprócz funkcjonalnej żarówki można zaopatrzyć się w zestaw świec. Pięknie podkreślą urok drewna i jasnego wnętrza, a także stworzą idealny klimat do odpoczynku podczas relaksującej kąpieli. Meble skandynawskie znajdują więc zastosowanie w każdym domowym pomieszczeniu, nadając mu ciepła i blasku.

Jeśli szukasz pięknych i stylowych mebli skandynawskich, koniecznie zajrzyj na stronę: http://takemehome.pl/