W dzisiejszych czasach, większość osób decyduje się na nowoczesne rozwiązania w swoich łazienkach – są to między innymi piękne kabiny prysznicowe, bez tradycyjnego brodzika. Pozwala to na swobodne wybranie kształtu kabiny prysznicowej oraz rodzaju podłogi, jaka znajduje się w kabinie. Konieczne jest wówczas zastosowanie odpływu liniowego. Celem takiego odpływu liniowego jest po prostu swobodny odpływ wody w pomieszczeniu, zgodnie z zasadami grawitacji.

Odpływ liniowy – budowa

Każdy odpływ może się od siebie różnić, jednak cechuje je zazwyczaj podobna charakterystyka.

  • Odpływy liniowe występują w sklepach z metalowym kołnierzem lub bez niego. Ma to ogromne znaczenie podczas ich montażu w swojej łazience i warto na to zwrócić uwagę. Kołnierz pod płytkami jest całkowicie niewidoczny, dlatego wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie.
  • W środku odpływu ma miejsce otwór, w który wkręca się syfon.
  • Na górze znajduje się ozdobny ruszt, który ma zakrywać wszystkie elementy i stanowić dekorację.
  • Można też zdecydować się na model praktycznie niewidoczny, który idealnie komponuje się z płytkami łazienkowymi.
  • Montaż takiego odpływu jest bardzo łatwy i wygodny.

Rodzaje odpływów liniowych

Odpływy dzielimy na wewnętrzne, czyli takie, które montujemy w swoich domach – najczęściej w łazienkach oraz zewnętrzne. Te do domu wykonane są najczęściej z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Odpływy liniowe zewnętrzne wykonuje się z blachy ocynkowanej i polimerobetonu, z uwagi na warunki atmosferyczne, które mogą wpływać na ich żywotność.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając odpływ liniowy do swojej łazienki, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i wygodę codziennego korzystania. Bardzo ważna jest jakość materiałów użytych w produkcji odpływu oraz posiadanie niezbędnych certyfikatów bezpieczeństwa. Doskonałej jakości odpływy liniowe można nabyć w sklepie prysznicowo.pl. Produkty posiadają aż dziesięć lat gwarancji i wykonane są z solidnych i trwałych materiałów. Poza tym, cechuje je bardzo nowoczesne wzornictwo, co dla wielu osób jest istotną kwestią. Doskonały system filtrowania zapewnia utrzymanie czystości i higieny w każdej łazience.

Sklep zapewnia również możliwość zwrotu i wymiany swoich artykułów, w razie takiej potrzeby.