Z uwagi na fakt, że rabuś przeważnie dostaje się do mieszkania poprzez okno bądź drzwi, dobrym pomysłem jest zabezpieczenie okien i drzwi przed włamaniem. W jaki sposób zabezpieczyć drzwi i okna przed włamaniem? Na to pytanie odpowiada Izabela Tryba, ekspert z firmy.

„Najpowszechniej spotykaną metodą zabezpieczenia przestrzeni blisko okien i drzwi jest założenie czujników ruchu. Na nieszczęście uruchamiają się one dopiero wówczas, gdy złodziej zdoła już wkroczyć do wnętrza naszego mieszkania. By wykluczyć tę niedogodność, Firma poleca kontaktrony, czyli niewielkie, czujniki magnetyczne otwarcia. Jesteśmy wstanie je zastosować w oknach, drzwiach wejściowych, balkonowych lub tylnych, w wyłazie kierującym na dach, a nawet w drzwiczkach meblowych. Mają one tę przewagę nad standardowymi czujnikami, iż powiadamiają o każdej próbie wyważenia drzwi lub okna, ostrzegając nas, zanim jeszcze włamywacz dostanie się do wnętrza domu. Uruchomienie sytemu alarmowego już na tym etapie z pewnością wystraszy złodzieja. Wczesny system ostrzegania przed włamaniem który zapewnia zastosowanie kontaktronów, daje czas na reakcje mieszkańcom.

Firma montuje kontaktrony w bardzo miły dla oczu sposób. Umiejscowione po wewnętrznej stronie ramy i skrzydła pozostają niewidoczne przy zamkniętym oknie bądź drzwiach, zarówno od zewnątrz, jak i we wnętrzu lokalu. Przez co nie zakłócają harmonii wnętrza, a równocześnie są niemiłym zaskoczeniem dla włamywacza. Dodatkowo, jeżeli kontaktrony zostaną zainstalowane na dole ramy okiennej – zyskamy sposobność wietrzenia mieszkania przy uruchomionym alarmie.

Wypada też podkreślić, iż czujniki otwarcia są zgodne ze wszystkimi systemami alarmowymi, co w dużym stopniu redukuje koszt całkowitej instalacji. Kontaktrony mogą być połączone szeregowo, a w razie włamania otrzymamy sygnał z konkretnego pomieszczenia. Natomiast w przypadku połączenia równoległego dostaniemy informację od konkretnego aktywowanego czujnika, które to miejsce jest zagrożone. Inną formą montażu instalacji jest połączenie szeregowe grupy pomieszczeń – przy takim ustawieniu otrzymamy sygnał z paru pokoi. Jesteśmy wstanie więc indywidualnie dopasować projekt montażu kompletnej instalacji alarmowej do naszych potrzeb.

Właściciele tradycyjnych alarmów często nie włączają ich w obecności zwierząt domowych. Inaczej jest w przypadku instalacji wyposażonej w kontaktrony, gdyż nawet pozostawiony w domu pupil nie może aktywować systemu – jeśli nie będzie miał sposobności samodzielnego otwarcia drzwi albo okna. Dzięki kontraktonom możemy zatem zabezpieczyć alarmem wszelkie pomieszczenia w mieszkaniu, bez obawy o niepożądane włączenie systemu przez zwierzęta. Kontaktrony są również niezastąpionym rozwiązaniem zabezpieczającym dom w trakcie budowy, podczas gdy tradycyjne czujki mogą się nie sprawdzić na skutek zapylenia. – twierdzi Izabela Tryba z firmy .

Funkcjonalny jak i również niezawodny system ostrzegania w każdej chwili zabezpiecza nas przed włamaniem. Rabusie prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych sposobów sforsowania mieszkania, starając się dotrzymywać kroku nowym technologiom i zabezpieczeniom. Stąd tak ważne jest zaopatrzenie się w wszechstronny system ochrony, który to bez problemu odstraszy potencjalnych włamywaczy.