Wyposażenie łazienek w definicji każdego człowieka to coś różnego. Dla jednych to tylko standardowe sprzęty jakimi są na pewno ustępy, wanny, prysznice oraz umywalki. Inni doliczają do powyższego zestawu także lustro, oświetlenie oraz dodatki, w których skład zaliczają się mydelniczki, haczyki na ręczniki czy miejsca do przechowywania kosmetyków. Niestety niewiele osób wie, że wyposażenie łazienek to także elementy widoczne na ścianach i na podłodze. Czyli najczęściej kafelki.
Jednak nie powinno się zapominać, że oprócz kafelek dostępne są także inne materiały kwalifikujące się do łazienek. Aktualne procesy produkcji pozwoliły stworzyć nowe, bądź poprawić istniejące już materiały wykończeniowe do wnętrza o sporej wilgoci, którym bez wątpienia jest łazienka. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na drewniane podłogi, boazerię ścienną lub też gładkie ściany pomalowane specjalną farbą. Możliwość użycia profesjonalnych farb do łazienek stwarza nieskończone możliwości aranżacyjne. Wszystko dzięki łatwości częstej zmiany koloru.

Podstawowe wyposażenie łazienek w zdecydowanej większości produkowane jest w kolorze białym, co powoduje, że nawet miska klozetowa dobrze prezentuje się na tle jednolitej ściany w niespotykanym kolorze. Dostęp do farb z niską ścieralnością i wysoką odpornością na wilgoć, powoduje, że farby coraz częściej wypierają kafelki. Jeżeli dysponujemy łazienką z oknem i zapewniamy odpowiednią wymianę powietrza możemy odważyć się na drewnianą podłogę, białe elementy stałe i zabawić się kolorem. Zarówno pełen niebieski jak i czerwony zmieni każdą łazienkę w swego rodzaju pokój kąpielowy, bez względu na jej rozmiar.

Wyposażenie łazienek to także wszystkie dodatki codziennego użytku, pamiętajmy o tym, zwłaszcza jeżeli zależy nam na estetycznym pomieszczeniu. Postarajmy się by ręczniki pasowały do całości wnętrza, aby kosmetyki były ułożone, a chemia gospodarcza nie rzucała się w oczy po wejściu do łazienki. Takie rozwiązania sprawiają, że nasze łazienki są miłe w korzystaniu, a to przecież bardzo ważne, jeśli przebywamy w nich około godziny dziennie.